Problematika úrazu

01.10.2019

Úraz je vždycky pro naše tělo náhlý akutní stav, změna, zastavení a potom ale i změna POstavení ....našeho těla. V našem těle vždycky spouští řadu změn, na fyzické i psychické úrovni. Jsme doslova vyhozeni ze svého středu. Návrat k němu je příležitost, jak si všimnout sebe sama, je to nová cesta, kterou si tvoříme. Velkým pomocníkem návratu ke svému středu je mi v případech, ve kterých se na mě obracíte, už mnoho let technika SPINAL TOUCH.

Pomohla zásadně i mě...... po pádu ze žebříku a zlomenině obratle Th12 v r.2009, kdy jsem si 2 měsíce poležela a následně ještě 4 měsíce trvalo, než jsem se mohla pustit znovu do práce. Děkuji Bohu, že díky této technice a produktům Energy ( Artrin, Fytominerál, Cytosan fomentum gel a Balneol ) jsem bez následků. Chodím, hýbu se a nemám bolesti. Úraz mě přivedl následně i ke cvičení na posílení středu těla, jako je Pilates, Mojžíšová, Infinity-Method aj. Takže úraz byl pro mě dar......


 Co to vlastně je Spinal Touch?

Metoda Spinal Touch vznikla před více jak 80 lety ve Spojených Státech. Tvůrci této metody je americký chiropraktik Dr. John Hurley, původním povoláním stavební a strukturální inženýr a také statik . Během své praxe se specializoval a velice intenzivně zajímal o to, jak stres, napětí, poloha těžiště a porucha rovnováhy deformuje, ovlivňuje a snižuje životnost různých stavebních i jiných konstrukcí.

Po nějakém čase si uvědomil, že by jeho bohaté znalosti a zkušenosti v těchto principech šly použít i na lidské tělo a zabránit tak mnoha vážným zdravotním problémům a deformacím v držení těla!

Začal tedy studovat na Ratledge College of Chiropractic, kde se seznámil se svojí manželkou Helen Sandersovou. Po mnoha letech výzkumu poté společně vyvinuli metodu, jenž nazvali Aquarian Age Healing - neboli "Léčení Věku Vodnáře" a popsali ve stejnojmenné knize, která vyšla roku 1932. Jeho cílem bylo vytvořit metodu, která by byla účinná na mnoha úrovních člověka zároveň metodu, která by nebyla technicky obtížná a nevyžadovala příliš odborné znalosti, metodu, která by měla minimální kontraindikace. Tento na první pohled složitý úkol se mu však povedl lépe než čekal.

Dr. Hurley měl několik žáků, mimo jiné chiropraktika Dr. Francise Goese. Dr. Goes naučil následně tuto metodu chiropraktika Dr. W. LaMara Rosquista. Ten Hurleyovu metodu pozměnil, rozpracoval a zrychlil. Poté jí přejmenoval na Spinal Touch (The Bio-mechanics Technique) a po více než 40 let jí učil, používal a propagoval.

Do České republiky se tato jedinečná terapeutická metoda dostala díky paní Dr. Mary Staggs v srpnu roku 2006. 

Tuto metodu požívám velmi často, je ojedinělá a to i tím, že ji lze využít i v těhotenství, pokud nastávající maminku trápí bolesti zad....

Máte-li i vy trápení, se kterými si klasická medicína již nedokáže poradit nebo i přes léčbu se váš stav nelepší, napište mi. Spinal Touch může být začátek cesty i pro vás :-)