Pomáhám najít cestu sám/a k sobě.......

Má cesta


Představte si, dostat takové jméno Marcela Štastná.....to je opravdu DAR. :-)
Marcella = z latiny "malá bojovnice", a Šťastná = to je fakt životní úkol.

Narodila jsem se na Vysočině, v Havlíčkově Brodě, a vyrostla ve Skutči, v nádherné i drsné přírodě bramborářů a kameníků. Od dětství jsem si připadala jiná, nezapadala jsem lehce do kolektivů a skupin, vždy jsem se držela stranou, pozorovala, byla jsem hodně uzavřená a vždy jsem vnímala a prožívala víc než bylo obvyklé, akorát, že jsem si myslela, že to, co vnímám a prožívám je jen moje, a ono tak úplně nebylo.....S křehkou duší introverta jsem prošla základní školou, abych volila, co dál. Zvítězil neutrál - gympl, po něm cestovní ruch a průvodcovská praxe na Moravě ( 1987 ). A tady začíná ta síla osudu, která vás odvane přesně tam, kde potřebujete kvůli něčemu být..........psal se rok 1990, když jsem se odstěhovala do Buchlovic. Nastoupila jsem jako průvodkyně na hradě Buchlově a také tam zpočátku i bydlela.

Až nyní, s odstupem 28 let, co žiji v Buchlovicích, jsem si uvědomila, že jsem si na Moravu přišla pro pokoru a víru. Víru v dobro, víru, že věci mohou být jinak než se dějí, pokud to připustíme a dovolíme, a než vám je plánuje někdo jiný, víru v lidi, a hlavně .....víru v sebe sama.........píše se rok 2018.

A CO BYLO MEZI TÍM?

Než jsem dopěla k mé nynější činnosti, jsem prošla mnoha životními perpetiemi
a zkouškami, které budou podrobněji popsány až v připravované knížce.......

Nicméně v roce 2001 moje noha poprvé vstoupila do rekreačního areálu na Smraďavce, 2 km od Buchlovic.  Souhrou různých okolností a poté až jsem nabyla jistoty, že když na někoho sáhnu, že mu neublížím, jsem absolvovala masérský kurz a začala se věnovat péči o tělo. Nejprve v roli zaměstnance tehdejšího nájemce lázeňských prostor. V roce 2003 jsem převzala nájem na sebe a to byl tedy ten zásadní krok pro počátek vznikající firmy Centrum regenerace. Neopakovatelný základ tvoří dodnes silná pětice Majka, Naďka, Hanka, Monika a já ( foto je ze setkání 2017 ), za což jsem velmi vděčná. Jsem ráda, že kontakt a sepjetí léty nezmizelo a přetrvává. Využila jsem své marketingové zkušenosti z cestovního ruchu a tvořila jsem postupně na tehdejší dobu zajímavé procedury, jejich kombinace a snažila se o propagaci celého areálu vytvořením relaxačních pobytů pro všechny věkové kategorie.Navázala jsem spolupráci s časopisem Claudia, Cosmopolitan, s CK Student Agency, naposledy s firmou Allegria. Pracovní kolektiv se zformoval, spolupracovnice stálé i externí přibývaly, až nás bylo osm, deset...Rok 2005 pak znamenal pro firmu obrovský úspěch v podobě spokojených klientů, kteří se vraceli. Vraceli se i díky "žlutým autobusům" Student Agency a jejich tehdejšímu bus shopu, kde si mohli zakoupit balíčky procedur v akci. Dalším mezníkem se stala mediální kampaň ( reportáž TV Nova v hlavní zpravodajské relaci v lednu 2006 ) kolem nových - čokoládových procedur - na začátku roku 2006. Mnoho lidí se mě ptá, jak jsem na to přišla. A tak pro všechny ještě jednou. Naše stálá zákaznice žijící v zahraničí mi jednou na podzim přivezla nabídku tamních lázních a že tam nabízejí čokoládový zábal...To bylo netradiční, lákavé, tak jsem začala pátrat, kdeže se dá ta kouzelná hmota sehnat. No a nedala. Pátrání bylo neúspěšné, nezbývalo, než si čokoládový zábal uvařit. Vymyslela jsem recepturu, uvařila ji a zábal byl na světě.


A jsme na začátku dalšího zlomového období, roku 2007, období nových začátků už ve vlastních prostorách. V roce 2011 slavíme 10 let od vzniku firmy.  Namístě je poděkování všem, se kterými jsem kdy spolupracovala a bez kterých by nebylo možné ve své době dosáhnout takového obrovského úspěchu. Během doby jsme získali ocenení MASÉRSKÝ SALON ROKU 2010, natáčela u nás česká televize 3 reportáže do pořadu V KONDICI s Olgou Šípkovou, dále i regionální televize Emurfilm, televize Nova do pořadu Dobré ráno, naposled zase o čokoládě ČT1 aj. Jenže jsem začala být více manažerkou než terapeutkou, ztrácela jsem kontakt s lidmi......
Během  posledních let jsem kolektiv rozpustila a zjistila, že tudy už cesta nevede. Že se mám zaměřit na osobní rozvoj a individuální práci s jednotlivci. Že mám odkrýt a pěstovat dary, kterých se mi dostalo od Pána Boha. Éŕa wellness byla krásná, ale byla pryč. Moc jsem se toho "zavedeného a fungujícího" nechtěla pustit, nicméně osud mě dostrkal.......Začala jsem se více specializovat na držení těla, svalové dysbalance a způsoby řešení fyzického i psychického uvolnění. Zajímaly mě příčiny onemocnění a jejich souvislost s onemocněním našeho těla. Do cesty mi přišly terapie jako je Dornova metoda, Spinal Touch, kraniosakrální terapie,  reflexologie, tradiční  čínská medicína a mnoho jiných.

SOUČASNOST
 V současné dobu mohu zúročit vše, čemu jsem se za poslední léta naučila. Zároveň jsem šťastná, že nabyté zkušenosti mohu předávat dál ve formě školení a přednášek. A hlavně propojovat souvislosti  tím, že to, co se nám děje na těle je přímý důsledek toho, jak ladíme psychicky s tím, co žijeme.

Mé největší ocenění je řada VÁS VŠECH, spokojených zákazníků, jste pro mě největší odměnou, stejně jako vidět Vaši tvář rozzářenou úsměvem, uvolněnou .....a ne zkřivenou bolestí a je jedno, jestli je na duši či na těle, protože to stejně souvisí.

Děkuji vám všem za přízeň a podporu na mé cestě.....s vděčností a láskou Marcela,
leden 2018