"„Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.“                       Dalajláma

Tvořivost

Jsem neposeda, Blíženec, všude strkám nos, potřebuji stále něco nového zkoumat, číst, studovat, učit se......hlavně, že mě to baví a přináší uspokojení. Díky tomu jsem schopna dělat v podstatě cokoliv.
Niméně tři aktivity mě asi drží nejvíce.......a čtvrtá je určitě TANEC.
Chcete- li vidět víc, klikněte na Fotogalerii ;-)

TVORBA MANDAL
TVORBA MANDAL

Mandaly na hedvábí jsem začala malovat někdy v r. 2014-5 díky Galině Veselé z Liberce. Bylo to pro mě něco velmi lákavého, nového, neobvyklého, přineslo mi překročení svého strachu, že se nemusím bát "být nedokonalá", že mohu klidně i něco zkazit, ale taky to mohu a zvládnu umět i opravit, čili podporujícího mou flexibilitu, schopnost si poradit a víc si věřit.... a zároveň uklidňujícího a sebepoznávajícího. Miluji tuto malbu. Návrhy mandal - jejich tvary a barvy vznikají v meditaci a poslední dobou už ani meditace není třeba, vystupují na mě přímo z prostoru, kde by mohly nebo měly být. Ty energeticky nejsilnější jsou v rámu o velikosti 90x90 cm.

Jsem ráda, že tuto dovednost mohu sdílet a předávat dál, hlavně dětem, kterým pomáhá zpracovat negativní emoce v nich, nevyjádřené a hluboko uložené na úrovni duše...

MALBA NA TRIČKA
MALBA NA TRIČKA

Tak toto je absolutně neplánovaný vývoj a urychlení procesu cesty mandal mezi lid :-) Začala jsem si malovat trička pro osobní potřebu a ejhle....Hedvábné mandaly jsou pracnější a vyžadují více času, oproti tomu malba mandal na trička, tílka, polštářky či tašky je vzhledem k velikosti daleko rychlejší :-)

Vzniklo jich již mnoho a odezvy všech nositelů jsou velmi příznivé...typu " Marci, ono to funguje!".

Ano, i taková mandala, která vznikne mým navnímáním energie nositele mu přinese barvy i tvary jemu potřebné, zásadně pozitivně ovlivní jeho psychický a tím i fyzický stav.

Další mou osobní výzvou je tvorba oděvů.......takže se nechám překvapit sama sebou.

FOTO Z CEST
FOTO Z CEST

V roce 2005 jsem si splnila dávný sen, pořídit si zrcadlovku a začít fotit. Je zázrak zachytit letmý okamžik, který je neopakovatelný. Mnohé z nich jsem ani zachytit nestihla, přesto zůstaly v mém srdci i mé mysli.

Vždycky mě zajímalo makro, ten kouzelný svět běžným okem neviditelný, postupně se mi snad podaří vynést na svět své fotografie.

Poslední dobou se věnuji spíše reportážní fotografii z mých cest po republice. Díky tomuto cestování se snažím dostat do míst, která jsem si vždy přála navštívit, ať už jsou spojena se Santiniho posvátnou geometrií anebo systematikou a promyšlenou organizací hradních, zámeckých či klášterních sídel
a zahrad.....